Wyjazd do Teatru Wielkiego

Zapraszamy na kwietniowy wyjazd!

Wyjazd 14 kwietnia (niedziela) o godz. 17:00. Koszt wyjazdu 35 zł/os. Zapisy do 5 kwietnia pod numerem tel. 46 874 31 31 wew. 25.
"Akcja opery "Turandot" rozgrywa się w Pekinie. Główną bohaterką jest okrutna księżniczka Turandot, która przysięgła, że nigdy nie pokocha żadnego mężczyzny. Każdemu kandydatowi do ręki zadaje trzy trudne zagadki. Za nieudzielenie odpowiedzi karą jest śmierć.

Uroda księżniczki zafascynowany jest książę Kalaf. Choć na rozkaz Turandot zginęło już kilkunastu śmiałków, postanawia spróbować zdobyć jej rękę. Udaje mu się rozwiązać wszystkie trzy zagadki. Wówczas zrozpaczona księżniczka błaga ojca, aby nie oddawał jej przybyszowi, jednak on jest nieprzejednany. Kalaf jednak pragnie zdobyć jej miłość. Oferuje, że jeśli do świtu dowie się, jak książę ma na imię, uda się dobrowolnie na śmierć.

Księżniczka nakazuje wszystkim mieszkańcom starać się odkryć jego imię, jednak nikomu się to nie udaje. Gdy Turandot i Kalaf zostają sami, księżniczka wyznaje mu, że od początku nienawidziła go, ale równocześnie kochała. Kalaf wyjawia jej swoje imię dobrowolnie i oddaje swój los w jej ręce. Turandot oznajmia ludowi, że dla niej przybysz nosi imię: Miłość."


źródło: www.mowimyjak.pl

plakat

plakat